Dovolka.cz = kvalitní zájezdy do celého světa

Most a Uhelné safari

Termín:19.05. (Pá) - 21.05. (Ne) 2023

změnit termín

Délka pobytu:3 dny, 2 noci

ID hotelu:997297

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 6 050 Kč

Most a Uhelné safari

Opakovaný poznávací zájezd do Podkrušnohoří. Terénním vozidlem se dostanete přímo k rypadlům mosteckých hnědouhelných dolů. Žatec má doloženou tisíciletou historii, ve které hraje dominantní roli prvotřídní chmel. Město je kandidátem na zápis do Seznamu kulturních památek UNESCO.

Program
:

Odjezd v ranních hodinách, přesun do oblasti Žatecka. PANENSKÝ TÝNEC – nedostavěný gotický chrám. V jeho prostorech se natáčelo několik filmů, například Kytice od K. J. Erbena. LOUNY – zastávka v historickém jádru města. STŘÍBRNÍK – vycházka na rozhlednu. Kruhový výhled na České středohoří a Krušné hory. ŽATEC – prohlídka historického centra bývalého královského města. Chrám chmele a piva, Chmelový orloj, Chmelařské muzeum, vyhlídkovdá věž Chmelový maják s unikátním výhledem. Klášterní zahrady a další památky.  
:

UHELNÉ SAFARI – exkurze do těžebních lokalit za provozu a na rekultivace. Zblízka se seznámíte nejen s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovy krajiny po těžbě. MOST – kostel Nanebevzetí P. Marie – unikátním způsobem přesunutá stavba. HNĚVÍN – vycházka na vrch s hradem a vyhlídkovou věží.
:

JEZEŘÍ – kdysi honosné sídlo Lobkowiczů i dnes stojí za prohlídku. KADAŇ – bývalé královské město, historická perla Podkrušnohoří. Bašta, Katova ulička (nejužší ulice v Česku), městské opevnění, barbarkán, Mikulovická brána a mnoho dalších památek. Vycházka podle Ohře po nábřeží Maxipsa Fíka k františkánskému klášteru. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.
Cena nezahrnuje
Tričko

Podobné zájezdy

Most a Uhelné safari

destinace: Česká republika, Severní Čechy

termín:19.05. (Pá) - 21.05. (Ne) 2023 (3 dny, 2 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Most a Uhelné safari
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Hoška Tour IČO: 43518621
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...